Tullibardine, Szkocja, szkocka whisky, Singlemalt, destylarnia, Highland

Clubhouse, to whisky mieszana typu premium, nad której butelkowaniem czuwa mieszcząca się w mieście Kent w Anglii firma Old St. Andrews. Każda butelka zawiera whisky mieszaną, czyli kombinacja whisky malt and grain. W odróżnieniu od innych whisky blended, główne składniki, które tworzą jej charakter pochodzą z destylatów z Islay i Speyside. Pierwsze dodają charakterystycznego dymnego aromatu, kolejne wzbogacają o słodkie owocowe nuty. Szczególna dbałość o jakość sprawia, że tylko wyjątkowe beczki, wybrane przez master blendera będą użyte do stworzenia tej whisky mieszanej. Blendowana z osiemnastu różnych destylatów, poddawana jest następnie dalszej maturacji w beczkach po słodkim sherry lub porto. Nadaje jej to bursztynowego koloru, wyjątkowo słodkiego aromatu, posmaku rodzynek, ziaren kawy i kakao, ale także posmaku jęczmienia i palonego drewna.
Oferowana w butelkach, kształtem przypominającym piłkę golfową, jest idealnym prezentem dla miłośników whisky i golfa.
Jim Murray w Whisky Bible napisał o niej: "czysta jak poranna rosa na trawie, posiada wystarczającą jakość aby nazwać ją znakomitą."
Dostępna jest również miniaturkach o pojemności 5 cl oraz w beczce 70 cl.
Zdobyła złoty medal w 2013 roku na Spirits Business Awards.

Tullibardine, Szkocja, szkocka whisky, Single Malt, destylarnia, Highland


Artukułowi "Nie tylko dla golfistów - Old St. Andrews" przez najbliższy tydzień towarzyszyć będzie promocja 15% rabatu na wszystkie wersje tej marki dostępnej w naszej ofercie.


Promocja ważna do 11.10.2013

Podziel się