Teeling Company powstało po sprzedaży swej poprzedniej firmy Cooley amerykańskiemu producentowi Beam Inc. w 2012 roku. Założycielem jej jest Jack Teeling, poprzedni właściciel Cooley Distillery. Celem jaki postawiła sobie ta niezależna, irlandzka firma jest produkcja unikatowych, limitowanych edycji, w dość niespotykany dotychczas, często rzemieślniczy sposób, aby wskrzesić ducha prawdziwej irlandzkiej historii. Historia Teeling Company sięga bowiem 1782 roku, kiedy to w Dublinie Walter Teeling otworzył swoją destylarnię na ulicy Marrowbone. Irlandzka whiskey wg prognoz IWSR odnotuje największy procentowy wzrost sprzedaży na świecie spośród wszystkich alkoholi do 2016 roku.

Teeling Single Grain - Whiskey Single Grain, o bursztynowym kolorze, niefiltrowana na zimno i niebarwiona, z mocą podwyższoną do 46%, leżakowana w beczkach po kalifornijskim winie Cabernet Sauvignon. Pachnie miodem, masłem, wanilią. W smaku owocowa: głównie żurawina, agrest i winogrona. Końcówka wytrawna, taninowa z posmakiem dębiny.

Teeling Small Batch - Whiskey mieszana premium, butelkowana jako small batch, niefiltrowana na zimno i niebarwiona, o mocy 46%, finiszowana w beczkach po rumie. Receptura pochodzi z końca XVIII wieku. Słodka, rumowa, o zapachu wanilii, toffi, szarlotki, jeżyn, wody różanej, pomarańczy. W smaku pikantna, ziołowo cynamonowa z kremową końcówką.

Teeling Aged 21 Years Signle Malt Silver - Whiskey Single Malt destylowana w 1991 roku i finiszowana w beczkach po słodkim, francuskim winie Sauternes. Produkcja limitowana do 5000 butelek rocznie. Niefiltrowana, niebarwiona. Zapach bryzy morskiej, toffi, melona, liczi, malin i słodu jęczmiennego. W smaku winogrona, brzoskwinie, grejpfrut i jesienne liście. Bardzo rozgrzewający, pikantny finisz.

Teeling O’Reilly’s Blended whisky - Whiskey typu blended, składająca się w 35% z Single Malt leżakowanych minimum sześć lat w beczkach first fill bourbon oraz w 65% z Single Grain, także z beczek po Bourbonie. Słodka, owocowa z przewagą nut cytrusowych i dębowym posmakiem oraz delikatną, jedwabną konsystencją.

Podziel się