Na Aukcji sztuki Orientu, która odbędzie się 6.04.2017r. w warszawskiej siedzibie Domu Aukcyjnego DAES, zaprezentowane zostanie rzemiosło z Azji Wschodniej, pochodzące głównie z Japonii.

Chin oraz Nepalu. Jedną trzecią obiektów stanowić będą elementy broni japońskiej, poza tym niewielkich rozmiarów chińskie figurki i japońskie netsuke, a także puzderka, inra oraz naczynia wykonane w przeróżnych technikach i materiałach: obok niewielkiej tabakierki z ametystu, na aukcji nabyć będzie można wielobarwne talerze wykonane w technice emalii komórkowej. Między innymi z Nepalu pochodzą posągi z brązu przedstawiające wschodnie bóstwa. Przed Aukcją Orientu zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w degustacji wyjątkowej tajwańskiej whisky Kavalan. Wydarzenie poprowadzi Jarosław Buss – koneser, znawca i propagator tego bursztynowego trunku, który jako pierwszy Polak otrzymał propozycję sędziowania w prestiżowych zawodach World Whiskies Awards odbywających się, co roku w Londynie. Uczestnicy aukcji będą mogli zakupić na miejscu degustowaną whisky w okazyjnej cenie.

6 kwietnia 2017, Dom Aukcyjny DAES, ul. Piękna 28/34, lok. 1, Warszawa Degustacja whisky Kavalan: godz. 17.00, wstęp wolny Aukcja sztuki Orientu: godz. 18.00, wstęp wolny Wystawa przed aukcyjna: 9 marca–6 kwietnia, wstęp wolny
Na zdjęciu:
Naczynia ofiarne
Chiny, dynastia Qing, XIX w.
Na dużym naczyniu przedstawienie znaku długowieczności Shou.
Na mniejszych naczyniach przedstawienie chryzantem na spodzie.
Mosiądz, emalia komórkowa kobaltowa, dekoracja złocona,
czarka duża – śr. 11 cm, wys. 3,5 cm, czarki mniejsze (12 sztuk) – śr. 4 cm, wys. 3 cm

źródło: www.informator-stolicy.pl

Podziel się