20 października w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się II Bal Charytatywny organizowany przez Fundację”ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Po raz kolejny partnerem wydarzenia był Tudor House, organizator corocznego festiwalu Whisky Live Warsaw.

Charytatywny Bal to okazja do zebrania funduszy na kontynuację i rozwój kampanii czytania oraz pozostałych działań i programów edukacyjnych Fundacji. W tym roku wydarzenie to zaszczyciły swoją obecnością znane osoby z kręgu kultury, mediów, biznesu, sportu i nauki. Na honorowe funkcje Ambasadorów kampanii czytania zostali pasowani Jacek Cygan – autor tekstów piosenek, w tym hymnu kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, poetka i pisarka Eliza Piotrowska, autorka wierszy z „Pierwszej Książki Mojego Dziecka” oraz przekładu książki „Dobranoc księżycu”, która na Balu będzie miała premierę, Piotr Tołoczko – aktor młodego pokolenia, a także Anna i Robert Lewandowscy, którzy przyjęli ten tytuł zaocznie.

Na aukcjach odbywających się podczas Balu zebrano ponad 90 tysięcy złotych. Swoją cegiełkę dołożyła partnerująca kampanii firma Tudor House. Ufundowana przez nią irlandzka whiskey Teeling Revival 12 YO została wylicytowana na kwotę 1200 zł, która zasiliła konto Fundacji. To nie jedyny udział organizatora Whisky Live Warsaw w tym wydarzeniu. Obecni na Gali goście mieli możliwość smakowania dwóch bardzo wyjątkowych trunków – finiszowanego w beczce po rumie Teelinga Small Batch oraz Teelinga Single Cask Madeira, który był limitowaną edycją festiwalową, na którą składało się 306 butelek.

– Cieszymy się, że możemy być częścią tak wyjątkowego projektu społecznego. Każda zebrana złotówka pozwala zwiększyć zasięg akcji, a tym samym jeszcze pełniej realizować cele statutowe Fundacji, czyli wsparcie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingowe – powiedział Jarosław Buss, właściciel Tudor House.

Podziel się