20 lat minęło! Wszystko zaczęło się 20 lat temu, w 2000 roku.
To wyjątkowa okazji aby uczcić niezwykły sukces whisky, tworzonej od lat przez Compass Box.
Przygodę firmy z whisky zapoczątkowała edycja blended grain Hedonism, wydana tego samego roku, zatem nic dziwnego, że mijające dwudziestolecie wypada uczcić właśnie Hedonismem.
Największym procentowo składnikiem, użytym w tej rocznicowej wersji zwanej Felicitas (szczęście, radość) jest rzadko pojawiająca się w ofercie firmy destylarnia Strathclyde, z destylatem z 1980 roku. Recepturę uzupełnia North British z 1990 oraz niewielka porcja Port Dundas z 2001.
Finalny produkt, pełen aromatów jogurtu, kokosa, wanilii i migdałów zabutelkowany będzie z naturalną mocą 53% i dostępny w ilości 4500 butelek na świat.

Drugą edycją upamiętniającą dwudziestolecie będzie blended malt Peat Monster, whisky, która jako druga pojawiła się w ofercie firmy w 2004 roku.
Tym razem jednak, będzie to Peat Monster Arcana (tajemnica), stworzona na bazie whisky Talisker, Ardbeg oraz niewielkiej ilości Miltonduff.
Finalna receptura poddana została dodatkowej maturacji w hybrydowych beczkach, w których jak to ma miejsce w przypadku Spice Tree, dekle wykonane zostały z mocno wypalonego francuskiego dębu.
Odnajdziemy w niej intensywne nuty czekolady, smoły, słonej , morskiej bryzy oraz glonów morskich. Whisky butelkowana będzie z mocą 46% i dostępna w ilości 7800 butelek na cały świat.

Podziel się