Marcin Prokop poprowadził finałową galę Absolut Bartender of the Year. Podczas imprezy w warszawskim pałacu Zamoyskich degustowano drinki dwudziestu finalistów konkursu. Triumfował Grzegorz Pasiński z Hotelu Magellan i Klubu Atlantyda w Bronisławowie. W nagrodę pojedzie na południe Szwecji do Ahus - światowej stolicy Absoluta. Dodatkowo będzie miał w kieszeni czek na 10 tys. zł. Absolutowy wieczór w pałacu Zamoyskich zgromadził warszawskich bywalców: Anna Korcz przyszła z Pawłem Piguniem, pojawili się także Paulina Przybysz i Michael Moritz - tym razem bez Pauliny Młynarskiej. Muzyczną gwiazdą gwiazdą gali była znakomita brytyjska wokalistka Tara McDonald.

W tym roku konkurencja była wyjątkowo ostra. Udział w konkursie zgłosiło ponad 500 barmanów - trzy razy więcej niż w zeszłym roku.

Jury brało pod uwagę nie tylko ponadprzeciętne umiejętności tworzenia drinków, ale również osobowość barmana, wyróżniającą się na tle silnej konkurencji. W tegorocznej edycji kunszt barmański oceniali: Robert Leszczyński, Jarosław Buss, Ryszard Winkler, Andrzej Milczarek, Monika Ruszkowska, Tomasz Sikora i Basia Welbel.

Źródło: www.vipnews.pl

Podziel się